Pokrzywa. Jak działa na subtelnych poziomach?

Dziś chcę zachęcić Cię, abyś włączyła do swojego życia, szczególnie na najbliższe tygodnie świeżą pokrzywę. Ale tym razem napiszę o niej nie jako fitoterapeutka ale jako typowa wiedźma.

Pokrzywa towarzyszy mi od lat. Wiosną wyciskam soki i gotuję zupy z dzikich ziół. Tak, mają one setki cudownych substancji aktywnych, tych fizycznych, które udowodniła nauka.
 
Jednak dzikie zioła dają Ci o wiele więcej. Bo tak, jak każda żywa istota tej Ziemi mają też ciała subtelne. Są manifestacją konkretnej energii, która materializuje się właśnie w konkretną roślinę.
 
Pokrzywa to nie tylko koktajl minerałów, witamin, enzymów, fitosteroli i chlorofilu.
 
Kocham pokrzywę i będę przypominać o niej co wiosnę, bo ta roślina uratowała mój układ rozrodczy. Wyleczyłam z jej wsparciem swoje choroby, oczyściłam krew i zastoje, odnowiłam swoją Kobiecość. Pokrzywa od początku mówiła do mnie na zupełnie niematerialnych poziomach.
 
Pokrzywa jest zielona
 
No tak, każdy to widzi. Pokrzywa jest zielona również w swojej energii. Zielona i krystaliczna. Mówi o sile życiowej, żywotności, która wie, w którym kierunku kreować. Zanim pączki drzew, zanim krokusy, pokrzywa wypuszcza już fioletowo-zielone pędy, aby wibrowały ponad ziemią swoją zieloną energią. 
 
Dla porównania spójrz na lilaka. Lilak też ma zielone liście. Jednak esencją lilaka są mięsiste, pełne, intensywne kiście fioletowych kwiatów, które pachną uwodzicielsko szczególnie wieczorem. Lilak zakwita w pełni słońca, w maju. Opowiada o zmysłowości, która prowadzi do spełnienia pragnień serca.
 
Zielono-krystaliczna energia pokrzywy obdarowuje Cię klarownością umysłu i mocną życiową energią. Pomaga Ci wybrać to, co wspiera Twoje życie, a odrzucić to, co jest blokujące albo już dawno martwe.
 
Pokrzywa daje chęci do życia. Sprzyja rozpoczynaniu i początkom, szczególnie projektów lub relacji, które wymagają dużo zaangażowania na początku. Pokrzywa jest niezwykle żywotna. Błyskawicznie rośnie i rozrasta się tuż pod powierzchnią ziemi. Równie szybko… usycha, więdnie, przemieniając się w żyzną próchnicę.
 
Pokrzywa zasila natychmiast, jednak nie jest to długotrwałe zasilenie, które budowałoby silne struktury. Jeśli włączysz pokrzywę do swojego życia, pozwolisz jej działać w Twoim ogródku lub będziesz przebywać w miejscach, gdzie rośnie dziko i naturalnie, otrzymasz ogromną dawkę energii, która jest dla Ciebie do użycia od razu. Przyjmij ją, aby wspomóc proces próchnienia tego, co już nie jest Twoje oraz aby odżywić jasną, krystaliczną, odświeżającą energią te sprawy, projekty i działania, które są żywe i mają rozwijać się ku przyszłości.
 
płodność to Życie i kreowanie
 
Aby na-rodziło się nowe życie, to co martwe musi odejść. W pokrzywie znajdziesz płodność, wsparcie początków, a więc żywotność w seksualności, za-płodnienie, otwartość na nowe życie. Ta niezwykła roślina niesie tę energię dla kobiet i mężczyzn. Pomoże zrozumieć i poczuć o czym jest niepłodność, niemoc kreacji, blokada w tworzeniu.
 
Jak przyjąć dary, które przynosi pokrzywa? 
 
Po pierwsze nie niszcz jej bez powodu! To jedna z najbardziej drogocennych roślin w naszej strefie klimatycznej. Przyjmij, że jej naturą jest parzenie i obchodź się z nią odpowiednio. Pokrzywa też musi chronić swoją energię. Zrób dla pokrzywy specjalne miejsce w swoim ogródku. Niech rośnie tam swobodnie. Włącz jej pędy do swojej diety. Najszybsze efekty przynosi picie świeżo wyciskanego soku z pokrzywy. Uwaga, dawkowanie jest niewielkie, to mocna roślinna medycyna. Każda roślina dzieli się swoją energią chętniej, jeśli zobaczysz ją jako dar i we wdzięczności przyjmiesz ją w jej naturze.
 
 
Jeśli chciałabyś zagłębić się w świat subtelnych energii roślin, zapraszam Cię do poznania projektu, który od kilku lat rodzi się, aby w tym roku wylądować na planecie Ziemia.
 
Yoniversal Herbs. Szepty Roślin Mocy
To karty roślinne, które opowiadają o subtelnych mocach roślin. Zioła szczególnie ukochały kobiety i dziś właśnie dla kobiet niosą największe energetyczne wsparcie.
 
 
A Ty, jak czujesz energię pokrzywy?
 
 

 
 
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O świetnie! Zaznaczam poniższe okienko, bo akceptuję Politykę prywatności. :)