PMS nie istnieje. Jest tylko cykliczność

Kobieta zmienia się wraz z kolejnymi etapami cyklu hormonalnego. Dosłownie się zmienia, fizycznie, emocjonalnie i mentalnie.

Jest tu zupełnie normalne. Hormony, których poziomy podnoszą się i spadają wpływają na Ciebie, bo wpływają na działanie mózgu. 

Przykładowo wysoki poziom estrogenu wzmacnia biologicznie kobiece cechy. Skóra pod wpływem estrogenu staje się delikatniejsza, lśniąca i miękka. Włosy również lśnią bardziej i lepiej się układają. Głos mięknie i staje się głębszy, ruchy ciała są płynne. Poziom estrogenu wpływa również na samopoczucie i funkcjonowanie wśród ludzi oraz zdolności mentalne.

Wymaganie współczesnego świata, aby kobieta funkcjonowała linearnie, niezależnie od cyklu, jest wbrew kobiecej biologii. Każdego dnia, w miesiączkę, po niej, przed nią, ma spełniać swoje obowiązki tak samo skutecznie. Wykazywać takie samo podejście do współpracowników, klientów, rodziny. To nie jest możliwe, bo hormony kobiety prowadzą ją jak fala na oceanie. Kobieta wznosi się i opada. Jej możliwości zmieniają się, inne są mocne przed miesiączką, inne w trakcie owulacji.

O czym mówi PMS?

O niespójności ze swoim cyklem.  O tym, że w przedmiesiączkowym czasie masz robić inaczej, inaczej rozplanować obowiązki, zadania, skoncentrować uwagę w innych miejscach. Oraz o niespójności ze sobą w życiu w ogóle. W jakim aspekcie życia jesteś przeciążona? Które części życia nie są spójne z Tobą? Jak miewa się Twoja kobiecość?

W świecie, w którym patriarchat wyznaczył trudne do zaakceptowania dla Ziemi i ludzi zasady, świadomość swojego cyklu i życie zgodnie z nim jest prawdziwym aktem tworzenia nowego świata.

Jeśli chcesz w czuły i miękki sposób zrozumieć swój cykl, zrozumieć skąd są u Ciebie różne objawy PMSu, bóle miesiączkowe,  jakie znaczenie i wpływ na Ciebie mają konkretne hormony, zapraszam na webinary: Cykliczność a zdrowie emocjonalne kobiety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O świetnie! Zaznaczam poniższe okienko, bo akceptuję Politykę prywatności. :)