Gwiezdne Dziecko się bawi! Warsztat dla Kobiet i Mężczyzn. (26 – 28 marca)

 
Witamy w przestrzeni gdzie nie ma ograniczeń.
 
Kreatywność jest naturalną częścią naszych osobowości. Dziecięce w nas chce tworzyć, poznawać, odkrywać, smakować. Dziecięce w nas wie i czuje, że pochodzi z gwiazd i na Ziemi jest, aby bawić się w życie. Tutaj jest przestrzeń, w której nieskrępowanie wyrazisz siebie. Spontanicznie, lekko, z emocjami które akurat są w Tobie, z ciekawością świata i siebie.
 
Z gwiazd na Ziemię, z Ziemi do gwiazd! Bawmy się ❤
 
Warsztaty są dla dorosłych, spotykasz się ze swoim Wewnętrznym Dzieckiem. 🙂 (Warsztaty dla Dzieci – niedługo ogłosimy, będą w czerwcu.)
 
PLAN ZABAWY
 
PIĄTEK
16:00 – Otwieramy wspólną przestrzeń
18:00 – Kolacja
19:00 – Krąg otwierający kosmiczną przestrzeń zabawy
21:00 – Gwiezdne dziecko się bawi! Muzyczne spotkanie w radości (albo złości, jeśli będziesz potrzebować 😊 tu wszystkie emocje są przyjęte!)
 
SOBOTA
8:15 – Radosne Przebudzenie
9:00 – Śniadanie
10:00 – Medytacja z prowadzeniem: Z głowy do Serca
12:00 – Gwiezdne Dziecko kreuje! Tworzenie Olejków
13:00 – Obiad
16:30 – Błękitna Medycyna. Gwiezdne dziecko tańczy Siebie.
19:00 – Kolacja
21:00 – Wieczorne leżakowanie! Relaksujący koncert, mantry, chillout, sauna.
 
NIEDZIELA
8:00 – Radosne Przebudzenie
9:00 – Śniadanie
10:00 – Gwiezdne Dziecko marzy! Tworzenie Mandali Marzeń i Celów.
12:00 – Krąg zamykający, powoli wracamy z gwiazd na Ziemię…
14:00 – Obiad
 
Plan może ulec modyfikacjom, w zależności od liczebności grupy.
 
OPIS WARSZTATÓW I ZAJĘĆ:
 
Nasz weekend otwieramy kręgiem, który będzie okazją do poznania się, wypowiedzenia Twoich intencji, potrzeb i oczekiwań. Wieczór będzie przestrzenią beztroskiej zabawy, spontanicznego ruchu, które pozwolą Ci zrzucić napięcia i zrelaksować się. Zaufaj ciału, baw się tak, jak Twoje Dziecko chciało zawsze się bawić!
 
Sobotni i niedzielny poranek zaczniemy radosnym przebudzeniem, które łączy w sobie praktyki oddechowe, jogę i ruch spontaniczny. Po sobotnim śniadaniu wejdziemy w medytację. Będzie to połączenie pracy z oddechem, praktyki obecności i głębokiego czucia emocji w ciele. W podróż w Pole Serca poprowadzi nas Rafał. Wyjdziemy z umysłów, aby w nieosądzający sposób spotkać się z emocjami Wewnętrznego Dziecka. Jako Dorosły/a obejmiesz całego/ą siebie.
 
Po medytacji odpoczniemy. To będzie czas dla siebie, na herbatę, na krótkie leżakowanie, na przytulenie się. Z odpoczynku przeniesiemy się w przestrzeń doświadczania zapachów i poznawania dotykiem swojego ciała. Wraz z Karoliną stworzymy pachnące ziołowe olejki dedykowane Twojemu Wewnętrznemu Dziecku. Sam/a wybierzesz swoje rośliny i zapachy, które Cię inspirują, koją albo rozbudzają Twoją wyobraźnię do tworzenia. Wymasujesz swoje Serce i Głowę, doświadczysz uzdrawiającej mocy swojego kochającego, świadomego, delikatnego dotyku.
 
Sobotnie popołudnie poprowadzi dla nas Olga. Jej „Błękitna Medycyna w Ruchu” to forma terapeutyczno – relaksacyjna z poruszającą muzyką na żywo oraz ruchem – tańcem, który wychodzi z impulsu, przepływu energii i zmysłów. Twoje Wewnętrzne Dziecko zabierze Cię w znane i nieznane rejony, w których odkryjesz i doświadczysz siebie na nowo. Możesz przeżyć uzdrawiający proces lub dać się poprowadzić przez 5 żywiołów, które przekładają się na 5 jakości w ciele. Zharmonizujemy ciała na różnych jego poziomach.
Wieczór będzie czasem totalnego relaksu. Najpierw ciepła sauna a później leżakowanie przy kojących dźwiękach mantr. W tej przestrzeni nic nie musisz, odpoczywasz, tak jak lubisz. A jeśli poczujesz, może dołączysz do śpiewu Goszy, aby wraz z nią kreować głosem przestrzeń muzyki?
 
W niedzielę wypłyniemy na głębokie wody tworzenia i wyrażania pragnień, marzeń i planów. O czym marzy Twoje Wewnętrzne Dziecko, Nastolatek i Ty Dorosła/y? Stworzymy swoje Mandale*** Marzeń i Celów. Psychoanaliza jungowska proponuje symbol Mandali, jako środek do wyrażenia swoich pragnień. Wybierzesz kolory, faktury, kształty. Zaangażujemy wszystkie znane manualne techniki – szczególnie te najbardziej lubiane przez Dzieci! Wyklejanki, wydzieranki, malowanie palcami, stopami… albo nosem. Kolorowe farby, gazety, obrazki, a nawet szyszki, mech i kamyczki, które znajdziesz w lesie i na łące. Co znajdzie się na Twojej Mandali Marzeń?
 
Naszą Gwiezdną przestrzeń zamkniemy kręgiem. Tutaj możesz wypowiedzieć swoje przeżycia, emocje, doświadczenie tego weekendu. To będzie czas na przytulanie, podziękowanie sobie i wyrażenie doświadczenia całego weekendu. Zasady kręgu zobowiązują do poufności, a więc wszystko co wypowiedziane i przeżyte – zostaje między nami.
 
*** Mandala czyli obraz-koło pozwala wyrażać swoją jedność ze światem oraz wiarę w istnienie wyższego, kosmicznego porządku. Tworzenie jej rozładowuje napięcie i oczyszcza umysł.
Według K. G. Junga, który wprowadził ten motyw do psychologii, mandala, jako znak całości i pełni, symbolizuje jaźń i jest najlepszym sposobem docierania do podświadomości i komunikowania się z naszym głębszym „ja”.
– Za pomocą rysunku uwalniamy emocje, lepiej poznajemy siebie i świat, a w efekcie rozwijamy swoją osobowość.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:
 
Termin: 26 – 28 marca 2021
Start: 16:00 piątek
Zakończenie: 15:00 niedziela
Miejsce: Czarnów (Rudawy Janowickie)
 
Zapraszamy Was w miejsce z magiczną energią. Do wsi Czarnów położonej w Rudawach Janowickich, gdzie granitowe skały otula kręta dolina Bobru. To urokliwe miejsce w Sudetach przepasane wieloma szlakami. To kraina utkana tajemniczymi lasami, zamkami i ruinami wraz z ich niezwykłymi historiami. Ziemia jest tu bogata w liczne złoża miedzi, uranu, żelaza, arsenu i złota. One chyba przywędrowały tu wraz z z gwiazd wraz z Dziećmi. 🙂 Świeżość zieleni, radość tworzenia, otwarte dusze, oto co tu spotkasz.

Zapisy oraz informacje mailowe:
kontakt@karolinakumor.pl
698 180 188
 
Miejsce rezerwuje wpłata zadatku w wysokości 400 zł. Zadatek jest bezzwrotny.
Numer konta do wpłaty podamy mailowo.
Rezerwacja miejsc do 20 marca. Liczba miejsc na weekend ograniczona.
Zastrzegamy sobie możliwość odwołania warsztatów z przyczyn niezależnych od nas. W tym przypadku zwracamy zadatek.

Twoja inwestycja we wspólny czas:
Przyjedź z przyjacielem/przyjaciółką* – 800 zł
Cena regularna – 950 zł
 
Cena obejmuje: noclegi, całodniowe wyżywienie, przekąski, kawę, herbatę. warsztaty, koncerty, saunę.
 
*promo nie łączą się
 
Jeśli kwota jest dla Ciebie za wysoka, odezwij się do nas, zobaczymy, co możemy zrobić.
 
Zabierz ze sobą:
Ośrodek wyposażony jest w sprzęt do warsztatów ale możesz zabrać ze sobą swoje ulubione koc, karimatę, poduszkę, misia, przytulankę. 😉 .
Weź ciepłe ubranie, swobodne ubrania, ubrania które ewentualnie możesz ubrudzić, duży ręcznik (saunowy), butelkę na wodę.

Gwiezdną Zabawę poprowadzą:
 
Olga Limonka Behnke:
Od dziecka z wielką ciekawością eksploruję i odkrywam świat tańca, dźwięków, kolorów, smaków, natury. Do dziś poruszam się i wiruję między nimi. Szczególnie taniec przykuł moją uwagę przynosząc ból i ulgę zarówno z poziomu fizycznego jak i psychicznego. Odkryłam, iż za jego pomocą potrafię wyrażać niewyrażalne. Znalazłam w nim medytację, jedność pragnienia i działania, elastyczność, kreację, swobodne wyrażanie Siebie jak i niewygodę. Odkryłam coś czym chcę się dzielić. Działanie nieplanowane, powstające tu i teraz, oparte na świadomości ciała, emocji, kreatywności oraz uważności. Od lat mieszkam blisko lasu, dzięki codziennym długim spacerom natura podpowiada mi różne rozwiązania przekazuje informacje, ciszę i wytchnienie, które przekładam na ruch lub bezruch w ciele. Improwizacja, ucieleśnienie myśli, emocji i wyobraźni.
W sercach nadal jesteśmy Dziećmi.
Karolina M. Kumor:
Swoją zawodową przestrzeń oddałam kobiecości, prowadząc kobiety drogą Uzdrawiania przez Ukochanie. W pracy warsztatowej oraz indywidualnej łączę wiedzę o roślinach, narzędzia Biologii Totalnej i wrodzoną czułą akceptację dla całego spektrum emocji, uczuć i cykliczności. Tworzę zmysłowe olejki, dedykowane Joni i Piersiom, które wspierają w procesie ukochania siebie. Na co dzień jestem na drodze życia, tak samo jak każda inna istota na tej Ziemi. Czasami zachwycam się, czasami siłuję, ale z każdym dniem kocham autentyczniej.

Prowadzę przestrzenie Totalna Biologia dla Kobiet oraz Yoniversal Care.
 
Rafał Wereżyński:
Nauczyciel duchowy, zajmujący się integracją ducha, umysłu i ciała. Spokojnie i czule prowadzi Cię do spotkania z Małym Dzieckiem, które żyje w Tobie i potrzebuje Twojej uwagi, przytulenia i wysłuchania.
Rafał o Sobie: Moja droga nie jest podróżą do Królestwa, lecz zabawą w jego wnętrzu. To już nie jest nawet podróż w głąb Serca, lecz ekspansja, szerzenie z Serca na cały wszechświat. Można powiedzieć, że przestałem szukać, ponieważ odnalazłem. Odnalazłem Siebie, zaakceptowałem to, kim naprawdę Jestem i przyjąłem POKÓJ.
 
O Rafale więcej znajdziesz na jego stronie: NiebonaZiemi.org

Gosza Tutko:
Od dziecka interesowała mnie szeroko pojęta sztuka, artystyczne formy ekspresji, a także etnografia, dlatego moje dotychczasowe życie było powiązane ze sztuką – zarówno amatorsko, jak i profesjonalnie.
Odkąd urodziłam się na nowo jako matka, czuję, że chcę służyć i pracować z kobietami dzieląc się moją wiedzą dotyczącą improwizacji.
Czuję, że możemy zacząć być dla siebie dobre tu i teraz – nie czekać na specjalne znaki na niebie, nie pytać o pozwolenie społeczności, ani też nie oczekiwać od nas samych odpowiedniej wersji samej siebie (która w odległej przyszłości może zasłużyć na bycie dobrze traktowaną).
Fanpage Gosza.
 
Dobrą zabawę, pełną uniesień, śmiechu do łez i ocierania łez smutku gwarantują nasze Wewnętrzne Dzieci ❤
 
Do zobaczenia!